زبان خود را انتخاب کنید

انجمن دیابت گابریک با هدف توانمندسازی جامعه دیابتی تاسیس شده است و آیگپ پل ارتباطی میان این انجمن و کاربران نیکوکار است.

به گزارش روابط عمومی آیگپ، چهاردهم نوامبر، سالگرد تولد "فردریک بانتینگ" کاشف انسولین، اولین بار در سال 1991 با همکاری بنیاد بین‌المللی دیابت به عنوان روز جهانی دیابت نامگذاری شده است. هدف از نامگذاری چنین روزی، افزایش آگاهی عمومی در ارتباط با علل، عوارض، پیشگیری و درمان این بیماری است.

انجمن دیابت گابریک یک سازمان مردم نهاد، غیرانتفاعی و داوطلبانه است که در سال 1385 با هدف توانمندسازی جامعه دیابتی ایران تاسیس شد. گابریک تا امروز آموزش‌های خود را در بیش از 30 شهر کشور به صورت حضوری و غیرحضوری در اختیار جامعه دیابتی کشور، پزشکان، پیراپزشکان و نیز عموم جامعه قرارداده است.

افراد مبتلا به دیابت می‌توانند با یک تماس رایگان به عضویت گابریک درآمده و در هر زمان از مشاورین همتای گابریک مشاوره و راهنمایی دریافت کنند. مشاورین دیابت گابریک از سنین کودکی مبتلا به دیابت بوده و همانند تمام افراد دیابتی، سختی‌های زندگی با این بیماری را لمس کرده و آماده کمک به همنوعان خود هستند.

در روز جهانی دیابت، کاربران آیگپ می‌توانند با مشارکت در امور خیریه و نیکوکاری در کمک به جامعه دیابتی کم توان مالی پیشقدم شوند. برای این کار کافی است که در آیلند بر روی نشان "خیریه و نیکوکاری" کلیک کرده و با انتخاب انجمن گابریک، مبلغ دلخواه خود را از طریق این انجمن به دست نیازمندان برسانند.

کاربران آیگپ می‌توانند برای حمایت بیشتر از جامعه دیابتی و استفاده سایرین از سایر امکانات و قابلیت‌های آیگپ، دانلود و نصب این پیام‌رسان ایرانی را به دوستان و اطرافیان خود پیشنهاد دهند.